KÜTAHYA DOĞA ve HAYVAN SEVENLER DERNEĞİ

 

 

ANA SAYFA

HAKKIMIZDA

BARINAK

NEDEN?

HABERLER

İLETİŞİM

BAĞIŞ

 

 

 

SİZ BÖYLE YAŞAMAK İSTER MİSİNİZ?!!! 

   

2 NİSAN 2006 HAYVAN HAKLARI YÜRÜYÜŞÜ

 

TÜRKİYEDEKİ VE ULUSLAR ARASI HAYVAN HAKLARI VE KORUMA DERNEKLERİYLE OMUZ OMUZA ÇALIŞIYORUZ.  BİRÇOK MİTİNG VE YÜRÜYÜŞE DE KATILIYORUZ.DERNEĞİMİZ AYRICA 2006 SENESİNDEN BU YANA ORTADOĞU HAYVAN HAKLARI İLETİŞİM AĞININ DA(MENAW) KURUCU ÜYELERİNDENDİR.

     

MENAW 2007 MISIR KONFERANSINA KATILDIK.KONFERANSIN SPONSORLUĞUNU

ÜSTLENEN EL EZHER ÜNİVERSİTESİ VE CAMİİ BÜYÜK İMAMI SN. SAİD TANTAVİ VE

MISIR TARIM BAKANI SN. AMİN ABAZA  BAŞKANIMIZ SN.SUNAY BIRSEN İLE.

      

RSPCA KONFERANSLARINA KATILIYORUZ

  

SAYIN BEKİR COŞKUN'A TÜRKİYE'DE HAYVAN HAKLARI AÇISINDAN GÖSTERDİĞİ ÇABA VE YANIMIZDA OLMASI SEBEBİYLE TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUZ...

 

İLKOKULLARDA HAYVAN SEVGİSİNİ AŞILAMAK VE ÇOCUKLARIN HAYVAN HAKLARINI ÖĞRENMELERİ İÇİN ÇEŞİTLİ TOPLANTILAR VE SÖYLEŞİLER DÜZENLİYORUZ.

    

GÖNÜLLÜLERİMİZ  EĞİTİM TOPLANTILARINDA...

  

AMACIMIZ İLİMİZDEKİ YAKLAŞIK 11.000 İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİNE

HAYVAN HAKLARI,KUDUZ,KISIRLAŞTIR-AŞILA - ALINDIĞI ORTAMA GERİ BIRAK(KAY)

VE 5199 NUMARALI HAYVAN HAKLARI KANUNU KONUSUNDA BİLGİ VERMEK.

GÖNÜLLÜLER YEMEK DAĞITIYOR.

         

YENİ YASA DÜZENLEMELERİNDEN SONRA KISIRLAŞTIRILAN HAYVANLAR ALINDIKLARI BÖLGELERE BIRAKILIP YAŞAMLARINI İDAME ETTİRMELERİ SAĞLANMALI. ANCAK BU HAYVANLAR İÇİN ŞEHİR İÇERİSİNDE BESLENME NOKTALARI OLUŞTURULMADIĞI İÇİN YAŞAMLARINI DEVAM ETTİRMELERİ ÇOK ZOR. YEREL YÖNETİMLERİN BUNU ORGANİZE EDİP OLUŞTURMALARI YASAL ZORUNLULUK. ANCAK YAPILMIYOR. BU YÜZDEN BİZ GÖNÜLLÜLERİMİZLE ELİMİZDEN GELDİĞİNCE BAZI NOKTALARA YEMEKLER BIRAKARAK BU KISIRLAŞTIRILMIŞ KEDİ VE KÖPEKLERİN BESLENMELERİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ.

 

GÖNÜLLÜLER BAŞKA BİR BÖLGEDE

         

 

KIŞ ŞARTLARI SOKAKLARDA YAŞAM SAVAŞI VEREN KEDİ VE KÖPEKLER İÇİN DAHA DA ZOR OLUYOR.GÖNÜLLÜLERİMİZ KIŞ MEVSİMİNDE DE YEMEK VE KURU MAMA DAĞITARAK YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYOR.

  

HER TÜR CANLIYA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUZ. ANCAK DAHA FAZLA GÖNÜLLÜYE İHTİYACIMIZ VAR. ÇÜNKÜ YEREL YÖNETİM BİZE YARDIMCI OLMUYOR.

 

KIŞIN YİYECEKLER DONDUĞU İÇİN ÇOK DAHA FAZLA KURU MAMAYA İHTİYAÇ DUYUYORUZ.

  

BİZ EUTHANASİA (UYUTMA) TARAFTARI DEĞİLİZ. ONLARIN DA BİZİM GİBİ BAZI HAKLARI VAR. ONLARINDA BİZİM GİBİ BESLENME HAKLARI VAR. ONLARIN DA SEVGİYE İHTİYAÇLARI VAR. VE ONLARIN BİZİM YARDIMIMIZA İHTİYAÇLARI VAR HAYATLARINI DAHA İYİ GEÇİREBİLMEK İÇİN.

ONLARA DAHA İYİ BAKABİLMEK İÇİN ONLARIN POPULASYONLARININ ÇOĞALMASINI KONTROL ETMEYE ÇALIŞIYORUZ.

  

DİĞER HAYVAN HAKLARI DERNEKLERİYLE İLETİŞİMLİ ÇALIŞARAK YARDIMLAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ.AYRICA KURU MAMA VE DİĞER GİDERLER İÇİN ZAMAN ZAMAN KERMESLER DÜZENLEYEREK DESTEK ARIYORUZ.